Saltar a continguts

Patí Hoquei Club Sant Cugat

Navegació

 
 
 

Menú principal

Europeu Juvenil'07: seleccions

Imatge de complement Ampliar imatge

La 26ª edició del Campionat d'Europa juvenil d'Hoquei Patins s'ha inaugurat avui en la ciutat francesa de Nantes, amb les nou millors seleccions europees.

El conjunt espanyol dirigit per Catxo Ordeig està enquadrat dintre del grup A amb Alemanya, Itàlia, Andorra i Holanda. Per la seva banda, el Grup B queda configurat amb les següents seleccions: Portugal, França, Suïssa i Anglaterra.

Imatge de complement Ampliar imatge

L'alcalde felicita el santcugatenc Pablo Aguarón pels èxits aconseguits al campionat d'Europa juvenil d'hoquei patins.

Pablo Aguarón, jugador del Patí Hoquei Club Sant Cugat, va guanyar el campionat d?Europa juvenil d'hoquei patins amb la selecció espanyola i va ser el màxim golejador del torneig.

L'alcalde va felicitar Aguarón i es va mostrar molt content "perquè és un jugador de Sant Cugat que, a més a més, s'ha format al PHC Sant Cugat".

L'alcalde, Lluís Recoder, va rebre ahir a l'Ajuntament el jugador del Patí Hoquei Club Sant Cugat, Pablo Aguarón. Aquest santcugatenc va guanyar a principis del mes de novembre el campionat d'Europa juvenil d'hoquei patins amb la selecció espanyola. A més a més, cal destacar que Aguarón va ser el màxim golejador del torneig, amb tretze gols, i va marcar el gol decisiu que va permetre a la selecció espanyola guanyar aquest campionat. L'acte de recepció va comptar amb la presència del regidor d'Esports, Xavier Amador, el pare del jugador, Pedro Aguarón, el president del PHC Sant Cugat, Miquel Soler, dos tècnics del club, Jordi Raga i David Olmo, i set jugadors del PHC Sant Cugat.

Durant la trobada, l'alcalde va felicitar Aguarón i es va mostrar molt content "perquè és un jugador de Sant Cugat que, a més a més, s'ha format al PHC Sant Cugat. Aquest ha estat un èxit de l'escola d'hoquei patins d'aquest club". Recoder també va aprofitar l'ocasió per exalçar els valors de l'educació a través de l'esport, "ja que t'ensenyen a jugar en equip i ha esforçar-se per aconseguir els objectius". Finalment, l'alcalde li va regalar un "stick" d'hoquei amb el logotip de l'Ajuntament i amb la inscripció "Pablo Aguarón, Campió d'Europa Juvenil 2007".

De la seva banda, Pablo Aguarón va afirmar que "el campionat no l'haguéssim pogut guanyar sense l'ajuda de tot l'equip". Aguarón, que va regalar una samarreta del Patí Hoquei Club Sant Cugat a l'alcalde, va signar al Llibre d'Honor de la ciutat.

NOTA DE PREMSA
Ajuntament de SantCugat
www.santcugat.cat

Fotografia Localpress

Imatge de complement Ampliar imatge

En Pablo Aguarón és jugador juvenil de primer any del PHC Sant Cugat.

Ha estat el màxim golejador del Campionat d'Europa Juvenil amb un total de 13 gols.

Ha aconseguit marcar en tots els partits:
2 gols contra Alemanya (3-1)
1 gol contra Andorra (10-0)
7 gols contra Holanda (14-0)
2 gols contra Itàlia (3-1)
1 gol contra França (1-0) Semifinal
1 gol contra Portugal (1-0) Final

Imatge de complement Ampliar imatge

1. Espanya
2. Portugal
3. França
4. Alemanya
5. Italia
6. Suissa
7. Anglaterra
8. Andorra
9. Holanda

Imatge de complement Ampliar imatge
Jugadors:

Tirso Gómez ( C.H. Caldes )
Adrian Boo ( H.C. Liceo La Coruña )
Ernesto Carmona ( C.P. Alcobendas )
Elagi Deitz ( C.P. Vic )
Xavier Terns ( C.P. Vic )
Jordi Aragonés ( C.E. Noia )
Rubén Fernández ( Shum Maçanet )
Gerard Camps ( C.P. Tordera )
Pablo Aguarón ( Patí Hoquei Club Sant Cugat )
Xavier Barroso ( F.C Barcelona )

Cal destacar als jugadors del PHC Sant Cugat, Alex Martinez i Luis Aceituno, que varen estar inclosos en la llista de 14 jugadors preseleccionats i que, finalment, no varen poder assistir al campionat, donat que només es podien inscriure 10 jugadors.

Imatge de complement Ampliar imatge
Jugadors:

1 WAHLEN Tobias
2 HARSCHAU Lucas
3 SOWADE Sébastian
4 UHLIG Toni
5 NUSCH Benjamin
6 PEINKE Yannick
7 BRANDT Milan
8 STEIGLER Michael
9 RABIGER Yannick
10 KOST Lukas

Imatge de complement Ampliar imatge
Jugadors:

1 MIRANDA Filipe
2 SOUTO Joáo
3 SILVA Joáo
4 GATINHO Marco
5 VAZ Pedro
6 SILVA Ceso
7 COELHO Pedro
8 MAGALHAES Henrique
9 COSTA José Rafael
10 SAMPAIO Diogo

Imatge de complement Ampliar imatge
Jugadors:

1 TANGUY Xavier RAC (ST Brieuc)
2 PELLETIER Arthur (RH Gleize)
3 PLANQUE Romain (SCRA Quevert)
4 MALOUCHE Heddy (CS noisy)
5 LECANU Killian (CS Noisy)
6 NARCE Mathias (CS Noisy)
7 SALARDAINE Paul (HC Quevert)
8 DOMINGIE Cédric (NARH)
9 RUCKEBUSH Mathieu (SCRA ST Omer)
10 CHIBOIS Loïc (SAM RS)

Imatge de complement Ampliar imatge
Jugadors:

1 GNATA Ricardo (Hockey Breganze)
2 VALVERDE Ricardo (Hockey Valdagno)
3 BOLCATO Andrea (Roller Bassano)
4 BRUNELLI Luigi (Follonica Hockey)
5 GHIRARDELLO Mattia (Hockey Breganze)
6 MALAGOLI Andrea (Hockey Modena)
7 PAGNINI Federico (Follonica Hockey)
8 CINQUINI Elia (Forte Del Marmi)
9 DAL MONTE Filippo (Bassano54)
10 DAL MONTE Mauro (Bassano54)

Imatge de complement Ampliar imatge
Jugadors:

1 VAN BEEK Pieter (EHRC Marathon)
2 VAN DE KLOOSTER Kevin (RC de Lichtstad)
3 SWINKLES Jimmy edrc (AGOR)
4 VAN DUYNHOVEN Bram (VRC)
5 JANSSENS Niels (RC Bruns sum)
6 VAN WILLIGEN Davy (VRC)
7 VAN DONGEN Randy (EHRC Marathon)
8 JANSSEN Glenn (VRC)
9 DOOMERNIK Kyllian (VRC)
10 ROOS Gert Jan (RC de Lichtstad)

Imatge de complement Ampliar imatge
Jugadors:

1. Kristoff White (Herne Bay RHC)
2. Charlie Golding (Bury St. Edmunds RHC)
3. Tom Hawkins (Herne Bay United RHC)
4. Nic Johnson (Grimsby RHC)
5. Myles Barker (Herne Bay United RHC)
6. Han Wei Lim (Peterborough RHC)
7. Joe Singleton (Herne Bay RHC)
8. Owen Stewart (Middlesbrough RHC)
9. Arron Scott (Manchester RHC)
10. Sam Cayley (Peterborough RHC)

Imatge de complement
Jugadors:

1. Aleix Orobitg Perez
2. David Haro Torne
3. Kumar Tekwani Movellan
4. Albert Navarro Cortes
5. Didac Haro Torne
6. Sergi Linares Cerro
7. Edu Rocha Queiroz
8. Jaume Tàpies Rautenberg
9. Oriol Gresa Solsona
10. Nil Vidal Arajol
11. Alfred Villagrasa Artes

Imatge de complement Ampliar imatge
Jugadors:

1 SCHMIDT Andréas (Vordemwald)
2 SCHAFFER Robin (Uttigen)
3 KRIEGEL Michael (Thunerstern)
4 CEBULLA Tobias (Wimmis)
5 GOETTMANN Daniel (Diessbach)
6 LANZ Yanic (Uttigen)
7 PFAELHER Sebastian (Wimmis)
8 ORTOLA Jordi (G.E.I.E.G. (sp))
9 LUISIER Loïc (Genève)
10 DELI Jonas (Thunerstern)

Aquest web forma part de: Sant Cugat Entitats