Saltar a continguts

Patí Hoquei Club Sant Cugat

Navegació

 
 
 

Menú principal

Trofeu Gall del Monestir

Imatge de complement Ampliar imatge
Trofeu Gall del Monestir (Març - Juny 2008)

En la Lliga participaran equips de jugadors de l'escola d'hoquei del PHC Sant Cugat. Els equips els seleccionaran els responsables técnics del Club.

· Complementar la formació del jugadors d'escola amb minuts de competició simulada (no competitivitat).
· Completament didàctica: La posada en contacte amb la normativa habitual d'un partit d'hoquei amb totes les normes habituals.
· Iniciar als jugadors (i als pares) en la dinàmica de joc d'equip, d'educació i convivència (dins i fora de la pista).
· Els partits es faran amb el mateix sistema que les "LLigues Minis". Sota la normativa del reglament federatiu de categoria Pre-Benjamí (3 temps de 10 minuts sense parar). L'arbitre aturará el joc per explicar als jugadors tot tipus de conceptes.
· Poder probar tant de jugador com de porter, per experimentar ambdues situacions. És important que els nens probin totes les posicions del joc de l'hoquei patins, també la de porter.
· Els partits es disputaran a la pista d'hoquei de la Zona Esportiva Jaume Tubau (Coll Favà).

· Que els responsables tecnics puguin tenir més elements per valorar a cada jugador i al conjunt en l'etapa d'escola i en el seu pas a categoria federada.
· Que els jugadors "s'engresquin" o no amb la dinàmica de joc de l'hoquei patins.
· Que els pares coneguin també aquesta dinàmica i la comencin a aprendre abans de les categories federades.
· Intentar evitar "les sorpreses" en el pas dels jugadors en categoría federada pre-benjamí.
· L'obtenció de porters i jugadors per als equips que pugen de manera "natural".

Imatge de complement
Equip Monestir

1. Marc Palacín
2. Roman Coll
3. Joan Salabert
4. Aleix Garcés
5. David Garriga
6. Iker Jansà

Imatge de complement
Equip Collserola

1. Marc Salvatella
2. Pol Salvatella
3. Joan Clivillé
4. Arnau Anyols
5. Txell Gimeno
6. Àlex Olmo

Imatge de complement
Equip Torre Negra

1. Gerard Castro
2. Quim Abadia
3. Mariona Clavé
4. Marina Knuth
5. Xavi Subirana

Arrabassada - Pere San (29 de març)
Torre Negra - Monestir (5 d'abril)
Collserola - Pere San (12 d'abril)
Monestir - Arrabassada (19 d'abril)
Torre Negra - Collserola (26 d'abril)
Pere San - Monestir (10 de maig)
Collserola - Arrabassada (17 de maig)
Torre Negra - Pere San (24 de maig)
Arrabassada - Torre Negra (31 de maig)
Monestir - Collserola (7 de juny)

Jornada Cloenda (a decidir)

Aquest web forma part de: Sant Cugat Entitats